Aktualności

09 kwietnia 2017 08:51 | Aktualności

Lekcja biblioteczna – Madagaskar

30 marca 2017 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia edukacyjne z cyklu Mądre bajki z całego świata EFEKT DOMINA. Prowadziły je panie: Alicja Piskorska oraz Anna Mandziuk, pracownicy Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu.


W warsztatach uczestniczyły dzieci z klas: 3b, 4, 5 szkoły podstawowej. Zajęcia zostały przeprowadzone w oparciu o bajkę pochodzą z cyklu 17 bajek zaczerpniętych z kultury 9 krajów świata. Tematem był Madagaskar. Uczniowie odnaleźli wyspę na mapie, powitali się w języku madagaskarskim, poznali kulturę, zwyczaje i trudną sytuację społeczną ludności zamieszkującą tę wyspę. Następnie wysłuchali bajkę o ptakach, które chciały mieć swojego króla, odpowiadały na szczegółowe pytania do wysłuchanego tekstu oraz wykonały kartę zadań związaną z ptactwem znajdującym się na Madagaskarze. Nie zabrakło pracy w parach oraz momentu na indywidualna pracę twórczą

Na zakończenie uczniowie klasy 3b wręczyli paniom własnoręcznie wykonany upominek i podziękowania za atrakcyjne przeprowadzone zajęcia w naszej szkole.

 

Joanna Misztal

Przeczytano: 295 razy. Wydrukuj|Do góry

Zdjęcia: