30 marca 2017 19:40 | Aktualności

Muzykalny pierwszy dzień wiosny

21 marca br. uczniowie wszystkich klas szkoły podstawowej wraz ze swoimi wychowawcami uczestniczyli w bezpłatnym 60-minutowym koncercie w Państwowej Szkole Muzycznej I i II stopnia im. Karola Szymanowskiego w Zamościu. Co roku uczniowie naszej szkoły biorą udział w cyklicznych spotkaniach filharmonii dziecięcej podczas, których można usłyszeć szereg instrumentów, poznać ich krótką historię oraz brzmienie w wykonaniu m.in. uczniów z naszej społeczności szkolnej. Wśród wykonawców zaczynając od najmłodszych należy wymienić Magdalenę Malicką, uczennicę klasy I, która zagrała na fortepianie. Oliwię Tchórz oraz Weronikę Majdan, uczennice klasy III b, które zagrały na skrzypcach. Witolda Heretę, ucznia klasy IV, który zaprezentował grę na akordeonie oraz Pawła Stanieckiego grającego na gitarze. Jakuba Siemianowicza, ucznia klasy V, prezentującego się podczas gry na fortepianie oraz Natalię Staniecką, uczennicę klasy VI b grającą na tym samym instrumencie. Podczas koncertu zagrali inni wykonawcy m.in. na altówce, gitarze, ksylofonie, wibrafonie oraz bębnach.

Wykonywane utwory przenosiły słuchaczy w różne miejsca oraz tworzyły aurę zróżnicowanych nastrojów i emocji. Bezcenny czas spędzony z „żywą” muzyką przeniósł nas w świat nut, dźwięków oraz ogromu pracy, ćwiczeń jaki każdy wykonawca musiał włożyć w prezentowany utwór.

Dziękujemy serdecznie pani Gabrieli Zielińskiej, nauczycielowi skrzypiec za coroczną współpracę i podejmowanie inicjatywy organizacji tak przepięknych spotkań z muzyką.