19 marca 2017 11:53 | Aktualności

Lekcja biblioteczna

14 marca br. uczniowie klasy 3B szkoły podstawowej wraz ze swoim wychowawcą Joanną Misztal uczestniczyli w lekcji bibliotecznej przeprowadzonej w siedzibie Biblioteki Pedagogicznej w Zamościu.

Uczniowie dowiedzieli się o zadaniach i funkcjonowaniu wypożyczalni oraz czytelni w tejże bibliotece. Zobaczyli w jaki sposób odnaleźć książkę w katalogu znajdującym się w komputerze oraz jak zarezerwować sobie książkę drogą internetową. Zobaczyli również jak dawniej wyglądały katalogi znajdujące się w wysuwanych szafeczkach. Trzecioklasiści obejrzeli nowoczesne przesuwne półki z książkami oraz specjalną maszynę do obłożenia książki w folię.

Druga część zajęć miała charakter warsztatowy. Po wysłuchaniu bajki japońskiej „Ogród niebios” uczniowie wykonali motyla sztuką origami.

Niestety tylko osoby, które ukończyły 18 rok życia mogą założyć kartę biblioteczną w Bibliotece Pedagogicznej, dlatego gorąco zachęcamy rodziców do skorzystania z bogatych zasobów literatury fachowej oraz dziecięcej.

Joanna Misztal