06 marca 2017 09:16 | Aktualności

Spotkanie z sygnalistą p. Michałem Dziwulskim

W ramach działań biblioteki, mających na celu, zachęcić uczniów do czytania lektur, odbyło się w naszej szkole  spotkanie z p. Michałem Dziwulskim - sygnalistą, pracownikiem domu kultury w Skierbieszowie, kierownikiem muzycznym przy Okręgowej Radzie Łowieckiej w Zamościu.

Na spotkaniu nawiązano do tradycji i obyczajów zawartych w "Panu Tadeuszu" Adama Mickiewicza. Został również odczytany fragment, mówiący o tym, w jaki sposób Wojski grał na rogu. Po czym uczniowie mieli możliwość wysłuchania „Pobudki” odegranej na sygnałówce myśliwskiej przez Pana Michała. Kolejno nastąpiła prezentacja podstawowych sygnałów myśliwskich, których rodowód sięga jeszcze czasów prehistorycznych.

Spotkanie wywarło duże wrażenie na uczniach i nauczycielach, którzy na koniec mogli sami spróbować swoich sił grając na instrumentach myśliwskich.

Monika Zawiślak