02 marca 2017 10:05 | Aktualności

Pomoc dla Mahatokyiego - Adopcja na odległość

Zapraszamy  do wzięcia udział  w akcji „Adopcja na odległość” każdego roku organizowanej przez Szkolne Koło Caritas w naszej szkole. Od wielu lat wspieraliśmy Pupune. W życiu Pupune nastąpiła zmiana. Chodzi do  szkoły państwowej, przykłada się do nauki i nie potrzebuje już finansowego wsparcia.  Pupune i jej rodzice bardzo dziękują Nam za pomoc.

Od zeszłego roku otoczyliśmy opieką Mahatokyiego.  Rakotoarisoa Mamitiana Mahatoky Fabien mieszka na Madagaskarze. Urodził się 31.08.2008, ma 2 siostry. Tato nie ma stałej pracy i uprawia kawałek pola, a mama pracuje  na misji katolickiej w szkole. Rodzina żyje biednie i potrzebuje wsparcia. Mahatoky jest już w przedostatniej klasie podstawówki i w szkole radzi sobie dobrze. W przyszłym roku czekają go egzaminy państwowe do gimnazjum. Wpłacone przez nas pieniądze umożliwiają mu naukę oraz zapewniają materiały szkolne i codzienny obiad w stołówce.

Prosimy o finansowe wsparcie dla  Mahatokyiego i danie nadziei na lepsze jutro. Pieniądze będą zbierane w czasie piątkowej Mszy Świętej. Z góry serdecznie dziękujemy.

Wolontariusze SKCaritas

opiekun Ewa Wolanin